Açılış Konuşmaları 09:45: 10:45 Yavuz AYDIN, Türkiye Kojenerasyon Derneği Yönetim Kurulu Başkanı
Haluk KALYONCU, DEİK Enerji İş Konseyi Başkanı
Mustafa YILMAZ, T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı
Mustafa ELİTAŞ, TBMM San. Tic. Enerji, Tabii K., Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı
Fatih DÖNMEZ, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı (TB)
1. Oturum 10:45-11:15 DAVETLİ KONUŞMACI
Olağanüstü Dönemlerde Enerji Yönetimi -Enerji İşleri Genel Müdürü-M.Zekeriya Aydın
Geçiş
2. Oturum 11:20-11:50 DAVETLİ KONUŞMACI
Türkiye'de Enerji Verimliliği, Yeni Dönem Gelişmeleri: EPS, Bölgesel Isıtma/Soğutma Çalışmaları - EVÇED Başkanı Dr.Oğuz Can
Geçiş
3. Oturum 11:55-12:30 DAVETLİ KONUŞMACI
Enerji Santrallerinde Suyun Akıllı Yönetimi-EUAŞ Genel Müdürü - Dr.İzzet Alagöz
Geçiş
4. Oturum 12:35-13:35 DEIK ÖZEL OTURUMU
Enerji Diplomasisi
Safa Uslu, ETKB Dış İlişkiler GM - Ahmet Taha Yıldız, DEİK Enerji İş Konseyi Başkan Yrd., Serdar Nişli - AKSA Başkan Yrd., Barış Sazak - DEİK Sektörel İş Konseyi Koordinatörü
Geçiş
5. Oturum 13:40-14:10 DAVETLİ KONUŞMACI
Dr. Cihad Terzioğlu-MÜSİAD Enerji Komisyonu Başkanı-Enerji Piyasalarında Dijitalizasyon
Geçiş
6. Oturum 14:15-15:15 ÖZEL OTURUM
2021 ve Sonrası Destek Mekanizmaları
Mod: Abdullah Tancan, ETKB Bakan Yardımcısı
Murat Zekeriya Aydın, EİG Müdürü- Güray Erol, TÜREB- Ufuk Şentürk, JESDER- Kutay Kaleli, GÜNDER - Cem Özkök, GÜYAD -Halil Demirdağ, GENSED - Ali Kindap, JED
Geçiş
7. Oturum 15:20 - 16:20 KOJENTURK ÖZEL OTURUMU
Enerji Verimliliği ve Dağıtık Enerji Optimizasyonu için Kojenerasyon
Mod: Tahsin Armağan KOJENTÜRK, Danışma Kurulu Başkanı
Gökmen Yılmaz - Enerjisa, Sabri Çakmak - Hayat Kimya, Süha Işıklı- Siemens Energy, Evren Erturan- Baker Hughes
Geçiş
8. Oturum 16:25-17:15 TÜREB ÖZEL OTURUMU Rüzgar Enerjisi Sektörünün 2020 Sonrası için Beklentileri ve Önerileri Mod: İbrahim Erden •Fatma MURRAY, DNV-GL Ülke Yöneticisi •Ezgi DENİZ KATMER, Enerjisa – Kd. Yenilenebilir İş Glş ve Ops Mükemmellik Md.
•Arif GÜNYAR, ENERCON CEO
•Gökhan SERDAR, TPI Composites EMEA ve Hindistan Bşk Yd. (tbc) "
Geçiş
9. Oturum 17:20-18:00 YERLİ KÖMÜRÜN ENERJİ ÜRETİMİNDE TEMİZ KULLANIMI
Gökalp Büyükyıldız, İbrahim Halil Kırşan KÖMÜRDER
Kazım Özgür EÜAŞ
Geçiş
10. Oturum 18:05-18:45 ÖZEL OTURUM
İstanbul'da Avrupa'nın En Büyük Atık Yakma Enerji Santrali
Şahin Yıldıran, Hitachi Zosen Inova - Emre Dökmen, Doosan
11. Oturum 10:00-11:15 A'DAN Z'YE BİYOKÜTLE ve BİYOGAZ TESİSLERİ ve VERİMLİLİK
Mod: Sedat Akar, BİYODER
Hacer İlhan Yiğit, MIMSAN Satış Müdürü - Ümit Doğan, Borusan,
Mustafa Gül, Sütaş - Halil Tolga İlçin, Phonus Bioenzim Ürünieri
12. Oturum 11:20-12:00 ÖZEL PANEL
21. yy' da Doğal Gazın Rolü ve Türkiye için Yeni Kazanımlar
Yaşar Arslan-GAZBİR YK Başkanı, Doç. Dr. Sohbet Karbuz
Geçiş
13. Oturum 12:05-13:20 ENERJİ SEKTÖRÜ STK'LARI ÖZEL OTURUMU
Türkiye Enerji Sektöründe STK'ların Rolü
Moderatör: Dr. İzzet Alagöz TESAB Başkanı
Dr. Cihad Terzioğlu MÜSİAD - Serhat Çeçen, ELDER - Ali İhsan Sılkım, ENVER - Mehmet Ertürk, WEC
Geçiş
14. Oturum 13:25-14:05 DAVETLİ KONUŞMACI
“2030 Yılına Doğru Türkiye’nin Optimum Elektrik Üretim Kapasitesi"
Dr. Değer Saygın, SHURA Direktör
Geçiş
15. Oturum 14:10 - 14:55 GENSED - GÜYAD - GÜNDER ÖZEL OTURUMU
YEKA GES-3 ve Sonrası
Mod: Av. Özlem Döğerlioğlu
Hakan Erkan, GENSED Genel Sekreteri- Kutay Kaleli GÜNDER Başkanı - Berke Aygün GÜYAD Genel Sekreteri
Geçiş
16. Oturum 15:00 - 15:40 DAVETLİ KONUŞMACI
Enerjide Yeni Oyuncu: "Hidrojen" -Prof.Dr. İskender Gökalp-ODTÜ
Geçiş
17. Oturum 15:45 - 16:30 HİBRİT (MELEZ) ENERJİ SİSTEMLERİNİN ENERJİ VERİMLİLİĞİNE KATKILARI
Mod: Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu, İTÜ Öğretim Üyesi
Yavuz Aydın KojenTürk, YK Başkanı
Tolga Murat Özdemir Kontek, CEO
Geçiş
18. Oturum 16:35 - 17:25 TWRE ÖZEL OTURUMU
Enerji Dönüşümünde ve Yeşil Politikada Kadın
Mod: Sedef Budak, TWRE Kurucu Başkanı, GWNET Üyesi, Vector Renewables Ülke Temsilcisi
Christine Lins, GWNET'in Kurucu Ortağı ve İcra Direktörü ve Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu (ISES) Yönetim Kurulu Üyesi
Nuray Karaoğlu, Başkan,
KA.DER Kadın Adayları Destekleme Derneği / Kadın Adayları Destekleme Derneği
Geçiş
19. Oturum 17:30-18:30 YENİLENEBİLİR ENERJİ VARLIK YÖNETİMİ
Mod: Polat Enerji COO Gökmen Topuz
Bently Nevada Satış Direktörü Can Deniz
Vector Renewables İtalya Direktörü Silvia Strada
Windfor S.r.l. Genel Müdürü Marco Guarneroli
20. Oturum 10:00-11:00 ENERJİ DEĞER ZİNCİRİNDE DİJİTAL AKIL
Mod: Barış Sanlı ETKB
Emre Arıcan, Fortum e-Site
Okan Nayman, Siemens Energy
Altuğ Karataş VAT Genel Müdür
Mustafa Ozan Tuncan, Solarify Kurucu Ortak
21. Oturum 11:00-12:00 YENİLENEBİLİR ENERJİ ÜRETİMİNDE YENİ TEKNOLOJİLER - RÜZGAR, JEOTERMAL, BİYOKÜTLE
Filippo Vescovo, Turboden - Mert Satır, Siemens Gamesa - Yiğit Erzan, GE Renewable - Tayfun Bayraktar, Enercon
22. Oturum 12:00-13:00 TERMAL (DOĞALGAZ) ENERJİ ÜRETİMİNDE YENİ TEKNOLOJİLER
Mod: Yavuz Aydın, Türkiye Kojenerasyon Derneği Başkanı,
Mete Maltepe, GE Gas Power Genel Müdürü - Yalçın Eskiyapan, Siemens Energy - Dr. Bülent Mehmetli Mitsubishi
23. Oturum 13:00- 14:30 ENERJİ ÜRETİMİNDE VERİMLİLİK için ESCO - EPS MODELİ
Mod:Naci Işıklı, EYODER
Arif Künar,Venesco- Atay Arpacıoğulları Global Enerji GM- Kenan Yılman VTC Enerji Teknik Müdür - Mustafa Daldal, Enerjisa Dağıtık Üretim ve Mobilite Müdürü - Hakan Çınar Kontek Enerji Verimliliği ve Drives Direktörü
24. Oturum 14:30-15:00 DAVETLİ KONUŞMACI
"Dünyada Enerji Trendlerindeki Değişim, Enerji Türevlelerindeki Rol Değişikliği, Enerji Yatırımcılarının Geleceği, Enerji Arz ve Talep ile İlgili Projeksiyonlar"
Prof. Dr. Kerem Alkin, Medipol Üni.
25. Oturum 15:00- 15:45 ENERJİ SANTRALLERİNDE SİBER GÜVENLİK
Benan Başoğlu, EÜAŞ
Bülent Harput, GE
Ünlü Ağyol, ISR Bilgi Güvenliği
26. Oturum 15:45 - 16:30 TÜRKİYE'DE TEMİZ ENERJİNİN GELECEĞİ VE FİNANSMANI
Moderatör: Selen İnal – TurSEFF İş Geliştirme Müdürü
Dolunay Güçlüer Küpeli, TWRE (Danışma Kurulu Üyesi)
Altan Denizsel, Biyogazder (Başkan)
Dr. Mesut Avcı, TurSEFF (Baş Mühendisi)
27. Oturum 16:30 - 17:15 WINDBABA ÖZEL OTURUMU
Geleceğin Eğitim Trendleri ve Rüzgar Enerjisi Sektörüne Yansımaları
Mod: Elif Yılmaz, Dilay Naz Özkan - Windbaba
M. Sencer Özen- İZKA, İskender Kökey - XGEN
28. Oturum 16:15-18:30 ÜRETİMDE ENERJİ VERİMLİLİĞİNİ ARTIRAN DESTEK SİSTEMLERİ
Metin Filizci & Hüseyin Kartal, Tanpera
Vitali Geraskin, Enpro
Kadir İsa, Friterm
Mustafa Konuk, Konuk Isı