Ana Sayfa>Anastasia Zoteeva Akkuyu Nükleer A.Ş Genel Müdülüğüne atandı

Anastasia Zoteeva Akkuyu Nükleer A.Ş Genel Müdülüğüne atandı

Akkuyu Nükleer A.Ş Genel Müdürü görevine Anastasia Zoteeva atandı.  Zoteeva, iki yılı aşkın bir süredir Akkuyu NGS projesinde yer alıyor.

(ICCI – 5.3.2019) Akkuyu Nükleer A.Ş Genel Müdürü görevine Anastasia Zoteeva atandı.  Zoteeva, 2017 yılından beri Akkuyu Nükleer A.Ş Genel Müdürü olan Yury Galanchuk’tan görevi devraldı. Galanchuk, faaliyetlerine nükleer alanında devam edecek.

Akkuyu Nükleer A.Ş.’nin yönetici şirketi olan REİN A.Ş’ye 2016 yılında Genel Müdür olarak atanan Zoteeva, Mayıs 2017’den bu yana Akkuyu Nükleer A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını da yürütüyor.

Nükleer A.Ş. yeni Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Anastasia Gennadievna Zoteeva, Brunswick Warburg Kurumsal Finansman A.Ş. ve Renaissance Capital  Yatırım Grubu’nda da yönetici pozisyonlarında görev aldı. 2000 yılında NİKoil Yönetim Şirketi Yöneticisi olarak çalıştı, 2005 yılında ise söz konusu şirketin yeniden yapılandırılmasının akabinde, Uralsib Finans Kuruluşu Genel Müdürü görevine atandı.  2007 yılında Rusenergoinvest  Yatırım Şirketi Başkanlığını üstlendi.

2012 yılında REİN A.Ş. ekibine katılan Zoteeva, şirketin İcradan Sorumlu Başkan Yardımcısı-İş Geliştirme ve Satış Direktörü olarak görev yaptı. Yönetim ve potansiyel piyasalar analizine yönelik çalışmaların koordinasyonunu ve Rosatom Devlet Kuruluşu’nun optimal entegre ürün ve hizmet tekliflerinin oluşturulmasını sağlayan Zoteeva, şirketin yüksek önem arz eden yurtdışı projelerini yönetti. 2016 yılından beri ise REİN A.Ş. Genel Müdürü görevini yürüttü.

Video

Dünya Fuarcılık Günü

Video

Nordex Accinoa

Video

ICCI - Etkinlik Sonrası Filmi (2017)

Video

ICCI - Post Show Short Video (2017)

kosgeb
ufi