Ana Sayfa>FT, Fatih Birol’u ‘Yılın Enerji İnsanı’ seçti

FT, Fatih Birol’u ‘Yılın Enerji İnsanı’ seçti

İngiliz gazetesi Financial Times 18 Aralık 2017 tarihli "Yılın Enerji İnsanı: Fatih Birol, IEA” başlıklı yazısında Uluslararası Enerji Ajansı'nın (IEA) Başkanı ve IICEC Onursal Başkanı olan Dr. Fatih Birol'u "Yılın Enerji İnsanı" seçerek şu ifadeleri kullandı: 

“Son 10 yılda IEA’nın veriler ve fikirler konusunda vazgeçilmez bir kaynak haline gelmesindeki başlıca rolü eski başekonomist ve şimdiki başkanı Dr. Fatih Birol oynadı. Dr. Birol IEA’nın kuruluş hedefini gözardı etmeden enerji güvenliği tanımını bugünün gerçekleri olan iklim değişikliği, şehirlerde hava kalitesi ve enerjiye erişim gibi konuları kapsayacak şekilde genişletti.” 

Dr. Birol’un dünyayı analizler ve günlük sıcak siyasi tartışmalardan uzak yorumlar ışığında açıklama dengesini çok iyi kurduğu belirtildi. Bu unvan 2017 yılında Fransa Dışişleri Başkanı Laurent Fabius ve 2016 yılında Suudi Arabistan Petrol ve Mineral Kaynaklar Bakanı Ali Al-Naimi’ye verilmişti. 

Uluslararası Enerji Ajansı & World Energy Outlook (WEO)

Uluslararası Enerji Ajansı, merkezi Paris’te bulunan, enerji dünyasının en önde gelen hükümetlerarası kuruluşu konumunda. IEA’da 300’e yakın enerji uzmanı çalışıyor. IEA’nın en önemli yayınlarından bir tanesi olan World Energy Outlook, dünyada en fazla satan enerji kitabı ve dünya siyaset ve iş dünyası liderlerinin başucu kitabı özelliğini taşıyor.

Video

Dünya Fuarcılık Günü

Video

ICCI - Tanıtım Filmi (2017)

Video

Smart Energy

Video

Aydıntaş

kosgeb
ufi